Ndërlidhjet

SHKUP


Kryeministri i Maqedonisë Vllado Buçkovki, do të takohet nesër në Beograd me zyrtarët më të lartë të Serbisë dhe Malit të Zi, në të cilat pritet të diskutohet dhe çështja e kufirit Maqedoni-Kosovë.
Qëndrimi i Shkupit është që shënimi i vijës kufitare të përfundojë përpara bisedimeve për statusin final të Kosovës.
Temë e bisedimeve do të jetë edhe intensifikimi i marrëdhënieve ekonomike midis Shkupit dhe Beogradit.
XS
SM
MD
LG