Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 110 persona u vranë dhe mbi 140 të tjerë u plagosën nga shpërthimi i veturës bombë, në jug të Bagdadit. Viktimat ishin irakianë të cilët kërkonin punë, në afërsi të qendrës mjekësore, në Hilla. Vetura bombë shpërtheu në mesin e turmës së njerëzve. Ndryshe, ky ishte sulmi me më shumë viktima, brenda një viti në Irak.
XS
SM
MD
LG