Ndërlidhjet

BERLIN


Në Disseldorf ka vdekur Hermann Doernemann, i cili deri vonë ishte burri më i moshuar në botë.
Doernemann e tërhoqi vemendjen e mediave botërore në maj të vitit të kaluar, kur gjatë një interviste me rastin e ditëlindjes së 111-të, tha se pleqërinë e thellë e kishte arritur duke pirë çdo ditë nga një gotë birrë dhe ujin e patatave të ziera.
XS
SM
MD
LG