Ndërlidhjet

BAGDAD


Iraku po hyn në muajin e pestë të gjendjes së jashtzakonshme pasi dje kryeministri Iyad Allawi e vazhdoi atë edhe për një muaj.
Arsyet s'u bënë publike, por vendi vazhdon të jetë arenë e sulmeve të kryengritësve.
Dje, të paktën 5 policë dhe një civil u vranë nga shpërthimet e automjeteve në Bagdad dhe Baquba.
XS
SM
MD
LG