Ndërlidhjet

ANKARA


Ministria turke e mjedisit ka bërë të ditur se ka ndryshuar emrat e disa kafshëve që gjenden në vend, pasi emrat aktual janë vënë nga të huajt që kanë pretendime territoriale ndaj Turqisë. Kështu një lloj deleje e quajtur deri tani Ovis Armeniana do quhet Ovis Orientalis Anatolicu. Turqia dhe Armenia kanë mosmarrëveshje historike.
XS
SM
MD
LG