Ndërlidhjet

KABUL


Tre persona që besohet se janë anëtarë të regjimit të rrëzuar të talibanëve dhe dy civilë u vranë gjatë një aksioni të forcave amerikane në lindje të Afganistanit. Aktualisht janë 18 mijë ushtarë amerikanë në Afganistan.
XS
SM
MD
LG