Ndërlidhjet

BAQUBA


Kryengritësit irakienë kanë ndërmarrë një varg sulmesh vdekjeprurëse me automjete bombë në Baquba, në veri të Bagdadit.
Policia dhe zyrtarët e spitalit thanë se në sulmet e sotme të paktën 10 policë dhe disa ushtarë irakienë janë vrarë, ndërsa dyfish më tepër janë plagosur.
XS
SM
MD
LG