Ndërlidhjet

MADRID


Në Madrid sot filloi Konferenca Ndërkombëtare për terrorizmin, në të cilën do të marin pjesë zyrtarë të lartë ndërkombëtarë. Kjo konferencë katër ditore organizohet në kuadër të manifestimeve për shënimin e njëvjetorit të sulmeve me bomba kundër trenave në Madrid më 11 Mars të vitit të kaluar. Nga këto sulme ishin vrarë 191 vetë dhe ishin plagosur mbi 1900 persona të tjerë.
XS
SM
MD
LG