Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja e shtetit Condoleezza Rice tha se Shtetet e Bashkuara i mbështesin përpjekjet diplomatike të Francës, Gjermanisë dhe Britanisë për të bindur Iranin që të ndërpresë pasurimin e uraniumit, gjë që mund të shfrytëzohet për zhvillimin e armëve bërthamore.
"Një kohë të gjatë themi se i mbështesim këto përpjekje diplomatike. Dëshirojmë të kemi sukses, dhe Irani duhet ta shfrytëzojë mundësinë që i jepet", tha Rice.
XS
SM
MD
LG