Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Prishtinë po zhvillohen takime të përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Havier Solana dhe zyrtarëve të lartë të administratës ndërkombëtare e vendëse. Zoti Solana, mbrëmë, me të arritur në aeroportin e Prishtinës, deklaroi se në këto bisedime "do të vlerësohen mundësitë për formimin sa më të shpejtë të qeverisë së re të Kosovës".
XS
SM
MD
LG