Ndërlidhjet

KABUL


Së paku 24 persona humbën jetën dhe mijëra të tjerë mbetën pa strehë nga vërshimet që kanë përfshirë pjesën jugore dhe perendimore të Afganistanit. Ministria e brendshme njoftoi se 21 persona kanë vdekur vetëm në krahinën Farah, kurse 3 në Gor.
XS
SM
MD
LG