Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri i mbrojtjes i Izraelit, Shaul Mofaz tha se Izraeli së shpejti mund të dorëzojë nën kontrollin palestinez edhe qytetin e dytë në Bregun Perendimor. Përfaqësuesit e të dy palëve pritet të takohen sot për të diskutuar transferin e Tulkaremit tek forcat palestineze. Takimi do të mbahet megjithë incidentet e sotme në Bregun Perendimor, ku u vra një ushtar izraelit dhe u plagos një palestinez.
XS
SM
MD
LG