Ndërlidhjet

SARAJEVË


Përfaqësuesi i bashkësisë ndërkombëtare në Bosnjë ka kërkuar nga përfaqësuesi kroat në presidencën trepalëshe të Bosnjë Hercegovinës që të japë dorëheqjen për shkak të akuzave për korrupsion.
Thirrjes së Ashdown i janë bashkangjitur dhe ambasadat e Shteteve të Bashkuara dhe Kandasë në Sarajevë.
XS
SM
MD
LG