Ndërlidhjet

ALGJER


Sekretari i përgjithshëm i Ligës Arabe Amr Moussa tha se Izraeli nuk duhet të presë që vendet arabe t'i normalizojnë marrëdhëniet "pa asgjë në shkëmbim".
Në samitin e 17-të të Ligës Arabe në Algjer, Moussa tha se vendet arabe do t'i vendosnin marrëdhëneit me Izraelin paralelisht me tërheqjen nga territoret e pushtuara dhe themelimin e shtetit palestinez.
XS
SM
MD
LG