Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ambasadori i Sirisë në Kombet e Bashkuara Imad Mustafa ka deklaruar se shpreson që Izraeli dhe Shtetet e Bashkuara do të pasojnë shembullin e vendit të tij, që po tërheq ushtrinë e vet nga Libani, dhe do të tërhiqen nga Iraku dhe teritoret palestineze.
Ai ka shtuar se tërheqja e Sirisë nga Libani do të inspiroi vendet tjera të Lindjes së Mesme që të tërhiqen nga teritoret e okupuara.
XS
SM
MD
LG