Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen Petersen, neser dhe pasneser do të qëndrojë në Beograd. Zëdhënësi i UNMIK-ut, Remi Durlo u tha agjencive serbe të lajmeve se Petersen do të shkojë në Beograd të dielën pasdite, kurse në Prishtinë do të kthehet, të hënën në mbrëmje. Ai do të takohet me presidentin e Serbisë, Boris Tadiq, kryeministrin Voisllav Koshtunica dhe shefin e qendrës koordinuese serbe për Kosovën, Nebojsha Çoviq.
XS
SM
MD
LG