Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen Petersen filloi vizitën në Beograd. Fillimisht ai u takua me ministrin e jashtëm të Unionit Serbi-Mal i Zi, Vuk Drashkoviq. Neser Petersen do të takohet me presidentin e Serbisë, Boris Tadiq dhe kryeministrin Vojisllav Koshtunica. Në fokus të takimeve do të jenë diskutimet për gjendjen në Kosovë, pozitën e pakicës serbe dhe përpjekjet për vazhdimin e dialogut Prishtinë-Beograd.
XS
SM
MD
LG