Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku tre viktima raportohen si pasojë e disa sulmeve në kryeqytetin irakian, Bagdad. Në mesin e viktimave janë një shef policie, një polic dhe një civil.
Në të tjera zhvillime Asambleja Kombëtarë e Irakut, që sesionin e parë e zhvilloi më 16 mars, pritet të mblidhet sërish të martën, ku do të zgjidhen drejtuesit e vendit, ndonëse nuk ka ende informacione për arritjen e ndonjë marrëveshje mes Aleancës së Irakut të Bashkuar, që përbëhet nga parti fetare shiite dhe koalicionit të partive kurde, që dolën të dytët në zgjedhjet e 30 janarit.
XS
SM
MD
LG