Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Hungarisë, Ferenc Madl e filloi sot një vizitë dyditëshe në Shqipëri. Është paralajmëruar se gjatë kësaj vizite ai do të takohet me presdientin Alfred Moisiu, me kryeministrin Fatos Nano, me liderin e opozitës, Sali Berisha dhe me të tjerë, ka kumtuar presidenca. Pritet që në këto takime do të diskutohet për përparimin e lidhjeve ekonomike ndërmjet të dy vendeve. Poashtu pritet të diskutohet edhe për Kosovën.
XS
SM
MD
LG