Ndërlidhjet

UASHINGTON


Papa Gjon Pali i Dytë është një inspirim për miliona amerikanë dhe për popullin në mbarë botën dhe presidenti George Bush po lutet për Papën, tha sot zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Scot McClellan.
Ai mëtutje tha se administrata amerikane është në kontakt të vazhdueshëm me Vatikanin lidhur me gjendjen e rëndë shëndetësore të papës. Shefi i kabinetit të presidentit, Andrew Card po e informon vazhdimisht zotin Bush për gjenjen e Papës. Presidenti Bush dy herë është takuar me Papa Gjon Palin e Dytë.
XS
SM
MD
LG