Ndërlidhjet

RIAD


Vazhdojnë përleshjet e armatosura mes forcave saudite të sigurisë dhe militantëve në qytetin verior të al-Rasit, 355 kilometra larg kryeqytetit Riad. 15 anëtarë të forcave të sigurisë janë plagosur, dy prej të cilëve janë në rrezik për jetën.
Në Arabinë Saudite, gjatë dy viteve të fundit, ka pasur një numër sulmesh vetvrasëse, rrëmbime dhe përleshje të armatosura, derisa zyrtarët ia kanë lënë përgjegjësinë anëtarëve të rrjetit terrorist të Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG