Ndërlidhjet

BEJRUT


I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Lindjen e Mesme, Terje Roed Larsen, ka filluar bisedimet me zyrtarët libanezë rreth tërheqjes së paralajmëruar të forcave siriane nga Libani deri më 30 prill.
Larsen ka mbërritur në Bejrut nga Damasku, ku prej atje ka bërë publike dhe vendimin e qeverisë siriane për tërheqjen.
Njëherësh është arritur dhe marrëveshja që një ekip i Kombeve të Bashkuara të vëzhgojë proçesin e tërheqjes.
XS
SM
MD
LG