Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti i Iranit Mohammad Khatami e ka dënuar invazionin amerikan në Irak dhe ka shprehur keqardhje për sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001.
Në konferencën e Kombeve të Bashkuara mbi dialogun si mënyrë për afrimin e popujve, Khatami tha se "lufta dhe terrori e kanë të njëjtën rrënjë".
Për sulmet terroriste në Shtetet e Bashkuara, Khatami tha se ato paraqesin "terror në formën më lemeritëse".
Konferenca në Paris organizohet nga UNESCO-ja.
XS
SM
MD
LG