Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PRISHTINË


Vështirësitë mekanike të aeroplanit e detyruan ministrin e jashtëm të Gjermanisë, Joschka Fischer që, për disa orë, ti shtyjë takimet me zyrtarët e lartë ndërkombëtarë dhe kosovarë në Prishtinë, raporton agjencia DPA. Mbrëmë, pas një takimi me ministrat e jashtëm të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Durrës të Shqipërisë, zoti Fischer tha se Kosova "është njëra nga çështjet më të rëndësishme këtë vit".
XS
SM
MD
LG