Ndërlidhjet

PRISHTINË


Delegacioni nga Kosova që do të marrë pjesë në varrimin e Papa Gjon Palit të Dytë, udhëtoi sot për në Vatikan. Delegacioni kryesohet nga presidenti Ibrahim Rugova ndërsa në përbërje të tij janë edhe kryeministri Bajram Kosumi, kryetari i Partisë Demokratike Hashim Thaçi, kryetari i partisë Ora Veton Surroi dhe përfaqësues të tjerë të partive politike në Kosovë.
XS
SM
MD
LG