Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti i Iranit Mohammad Khatami tha se dëshiron të shpreh respektin për Papa Gjon Palin e Dytë, gjatë pjesëmarrjes në varrimin e tij. Në një intervistë televizive të transmetuar në Francë, ku Khatami qëndroi për vizitë, ai e cilësoi Papën dijetar fetar që është përpjekur për bashkëjetesë, modernizim dhe dialog ndërmjet religjioneve, përfshirë islamin dhe krishtërimin.
XS
SM
MD
LG