Ndërlidhjet

ÇISINAU


Vladimir Voronin do të përurohet sot për mandatin e dytë si president i Moldavisë. Komunisti Voronin tani favorizon integrimin e Moldavisë në Bashkimin Evropian dhe gjatë zgjedhjeve parlamentare të muajit të kaluar ka kritikuar Rusinë për ndërhyrje në çështjet e brendshme të Moldavisë.
XS
SM
MD
LG