Ndërlidhjet

PEKIN


Një tërmet i fuqishëm me manjitudë 6.5 ballë të shkallës Rihter e ka tronditur mëngjesin e sotëm Tibetin perëndimor.
Byroja seizmologjike e Tibetit tha se lëkundja u pasua me një dridhje tjetër prej 5.2 shkallë.
Nuk ka njoftime për viktima të mundshme nga tërmeti që goditi zonën e Himalajeve, ku kufizohen Kina dhe Nepali.
XS
SM
MD
LG