Ndërlidhjet

PEKIN


Raportohet se mijëra fshatarë kanë protestuar në Kinën lindore, pasi dy protestuese ambientaliste dje u vranë nga policia, gjatë përpjekjeve për të shpërndarë turrmën.
Fshatarët dhe zyrtarët thanë se protestat kanë ndodhur në provincën Zheijang.
Njoftohet gjithashtu se mbi 50 policë të lënduar janë dërguar në spital.
XS
SM
MD
LG