Ndërlidhjet

VARSHAVË


Presidenti i Ukrainës Viktor Jushçenko takohet në Varshavë me homologun e tij polak Aleksander Kwasniewski.
Takimi do përqëndrohet në përpjekjet e Ukrainës për t'iu bashkangjitur Bashkimit Evropian si dhe në zgjatjen e transportuesit të naftës nga Ukraina në Poloni.
XS
SM
MD
LG