Ndërlidhjet

BERLIN


Në një aksion të përbashkët të policisë gjermane dhe bullgare u arrestuan 40 persona të dyshuar si anëtarë të një rrjeti të kontrabandës dhe prostitucionit. Zyra federale për krime e Gjermanisë tha se 37 arrestime janë bërë gjatë bastisjeve në disa qytete të Gjermanisë, ndërsa 3 të tjera në Bullgari.
XS
SM
MD
LG