Ndërlidhjet

BAGDAD


11 të burgosur irakianë janë arratisur nga një burg i drejtuar nga amerikanët në Irak, thanë zyrtarët amerikanë në Bagdad. 10 prej tyre janë zënë menjëherë pas arratisjes. Ndërkohë, njoftohet se 13 irakianë dhe 1 ushtar amerikan janë vrarë sot nga kryengritësit në Irak.
XS
SM
MD
LG