Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice neser do të fillojë vizitën në Moskë ku do do të ushtrojë presion për reforma në Rusi. "Mesazhi im atje do të jetë se Rusia demokratike dhe e përparuar është në interesin e të gjithëve" tha Rice. Edhe çështjet strategjike do të jenë në fokus të takimeve të saj me udhëheqësit në Moskë.
Me 9 maj në Moskë do të qëndrojë presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush.
XS
SM
MD
LG