Ndërlidhjet

GJENEVË


Në Gjenevë sot mbahet raundi i fundit i bisedimeve ndërmjet evropianëve dhe Teheranit, rreth programeve bërthamore të Iranit. Gjermania, Franca dhe Britania i kanë ofruar Iranit lehtësi ekonomike nëse u jep fund aktiviteteve për pasurimin e uraniumit. Mirëpo, Teherani e ka refuzuar kërkesën duke thënë se këto aktivitete i ka vetëm për prodhimin paqësor të energjisë.
XS
SM
MD
LG