Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zyrtarja e departamentit të mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara, Mira Ricardel gjatë ditës do të takohet me udhëheqësit ndërkombëtarë e vendës të Kosovës. Është paralajmëruar se ndihmës sekretarja amerikane e mbrojtjes, Ricardel do të takohet me kryeadministratorin Soren Jessen-Petersen dhe me kryeministrin e Kosovës, Bajram Kosumi. Shtetet e Bashkuara në Kosovë i kanë afro 1700 ushtarë që shërbejnë në kuadër të misionit ndërkombëtar paqeruajtës, që udhëhiqet nga Natoja.
XS
SM
MD
LG