Ndërlidhjet

ANKARA


Presidenti turk ka zgjatur dhe për një vit të drejtën e përdorimit nga forcat amerikane të bazës në jug të vendit, që shërben si pikënisje për aeroplanët drejt Irakut dhe Afganistanit. Ndërkaq Uashingtoni ka nënshkruar një marrëveshje në vlerë prej mbi një miliard dollarësh për modernizimin e aeroplanëve F-16 të Turqisë.
XS
SM
MD
LG