Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha sot se nga një sulm ajror në Afganistanin qendror janë vrarë tre civilë dhe katër talebanë të dyshuar. Ushtria ka thënë se në sulmin mbi një kamp taleban është vrarë një grua, një burrë dhe një fëmijë. Dy fëmijë të tjerë janë lënduar dhe janë dërguar për shërim në bazën ushtarake në Kandahar.
XS
SM
MD
LG