Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë ka besim se Komiteti i Senatit do të miratojë gjatë votimit të sotëm kandidaturën e John Bolton në postin e ambasadorit amerikan në Kombet e Bashkuara.
Bolton është akuzuar nga kundërshtarët e tij për një qëndrim armiqësor ndaj Kombeve të Bashkuara, keqtrajtim të vartësve dhe për keqpërdorim të informacioneve nga agjencitë e zbulimit. Presidenti Bush ka mbështetur Bolton, që aktualisht është nënsekretari i shtetit.
XS
SM
MD
LG