Ndërlidhjet

SHUNEH, JORDANI


Bashkëshortja e presidentit amerikan, Laura Bush i inkurajoi sot liderët në Lindjen e Mesme që ta zgjerojnë rolin e fermave në shoqëritë e tyre. Këto komente zonja Bush i bëri gjatë fjalimit të saj në Forumin Ekonomik Botëror në Shuneh të Jordanisë. Ajo tha se "të drejtat e njeriut nënkuptojnë edhe të drejtat e grave". Në këtë Forum sivjet po marrin pjesë afro 1300 liderë politikë dhe të biznesit nga e gjithë bota. Zakonisht këto tubime janë mbajtur në Davos të Zvicrës.
XS
SM
MD
LG