Ndërlidhjet

DUBAI


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha në Bagdad se nuk ka informata mbi raportet për plagosjen e mundshme të Abu Musab al-Zarqawit, njeriut më të kërkuar dhe liderit të krahut të Al-Qaida-s në Irak. Koloneli Stiv Boylan tha se al-Zarqawi ende është caku kryesor i Amerikës.
Al-Zarqawi e ka marrë përgjegjësinë për një numër sulmesh në Irak, përfshire vrasjet e të huajve. Për kokën e tij është caktuar një çmim prej 25 milionë dollarësh.
XS
SM
MD
LG