Ndërlidhjet

BAGDAD


"Italia nuk do t'i tërheqë trupat nga Iraku pa miratimin e qeverisë në Bagdad", tha sot ministri i jashtëm italian, Gianfranco Fini. Gjatë një vizite në Irak, Fini u takua me kryeministrin Ibrahim al-Jaafari dhe ministrin e jashtëm Hoshyar Zebari. Ky i fundit tha se siguria në Irak, është sfida më e madhe për qeverinë.
XS
SM
MD
LG