Ndërlidhjet

MESINA


Kreu i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, ka hedhur poshtë idenë e rihapjes së bisedimeve rreth kushtetutës evropiane, pasi u hodh poshtë në Francë dhe Hollandë.
Barroso tha se hartimi i kushtetutës "ishte një proçes shumë i ndjeshëm, që kërkoi shumë vite për t'u hartuar", kurse udhëheqësve evropianë i kërkoi që të mos mbeteshin të paralizuar.
XS
SM
MD
LG