Ndërlidhjet

KORDOBA


Delegatë nga 55 shtetet anëtare të OSBE-së janë mbledhur sot në Kordoba të Spanjës për të diskutuar mbi anti-semetizmin dhe format tjera të jotolerancës. Ministri i Jashtëm spanjoll, Miguel Angel Moratinos, tha në hapje të takimit, se bota duhet ta përtërijë luftën kundër anti-semetizmit. Konferenca do të zgjasë dy ditë, dhe pjesëmarrësit pritet t'i diskutojnë të gjitha format e ksenofobisë dhe jotolerancës.
XS
SM
MD
LG