Ndërlidhjet

LONDËR


Britania ka dërguar për miratim një propozim ligj që synon të luftojë urrejtjen fetare, derisa kritikët e kanë cilësuar si kërcënim për fjalën e lirë.
Ligji aktual mbron hebrejtë dhe shikët, por jo dhe myslimanët e të krishterët. Komunitetet fetare kanë mirëpritur projektin.
XS
SM
MD
LG