Ndërlidhjet

BRUKSEL


Udhëheqësit e Bashkimit Evropian fillojnë pasditen e sotme takimin dy ditor i cili do fokusohet në krizën rreth kushtetutës evropiane dhe buxhetit të Unionit për periudhën 2007- 2013. Takimi mblidhet pas rrëzimit të kushtetutës evropiane nga Franca dhe Hollanda.
Në prag të takimit kancelari gjerman, Gerhard Schroeder, deklaroi se ka pak shpresë se do të arrihet ndonjë marrëveshje lidhur me buxhetin e Bashkimit Evropian në këtë takim.
XS
SM
MD
LG