Ndërlidhjet

ZAGREB


Policia kroate po heton informacionet se nënkryetari i Partisë Radikale serbe dhe njëherësh anëtar i parlamentit Tomisllav Nikoliq, është i përfshirë në vrasjen e 50-tw të moshuarve kroatë në Antin, në dhjetor të vitit 1991. Vetë Nikoliq ka pranuar se ka qenë në atë kohë në Antin, por nuk ishte i përfshirë në vrasje.
Akuzat janë bërë publike nga aktivistja e të drejtave të njeriut, Natasha Kandiq.
XS
SM
MD
LG