Ndërlidhjet

PATNA/ INDI


Forcat e sigurisë indiane kanë vrarë 21 veta, në mesin e të cilëve edhe 17 militantë maoistë, gjatë një beteje afër kufirit me Nepalin.
Luftimet janë zhvilluar gjatë natës, kur rreth 400 kryengritës maoistë e kanë sulmuar një stacion të Policisë dhe dy banka shtetërore, në një fshat në Bihar.
XS
SM
MD
LG