Ndërlidhjet

SANA/JEMEN


Ministrat e Jashtëm të Organizatës Konferenca Islamike, kanë filluar një takim në Jemen.
Zëdhënësi i organizatës, ambasadori Atta Mannan Bakhit, tha se ndihma për Irakun, përkrahja për Iranin në zhvillimin e energjisë bërthamore, dhe ndihma e përgjithshme për viktimat e katastrofave natyrore, janë temat kryesore të takimit.
"Po diskutohet për një program me dy nivele – njëri ka të bëjë me rindërtimin e irakut, si mund të kontribojnë vendet islamike në këtë proces, dhe tjetri, si ato mund të ndihmojnë në aspektin e sigurisë, në mënyrë që qeveria irakiane ta tejkalojë situatën aktuale", tha Bakhit.
XS
SM
MD
LG