Ndërlidhjet

"Shuplakë Vuçiqit": Rezoluta e OKB-së për Srebrenicën shkakton furi


"Shuplakë Vuçiqit": Rezoluta e OKB-së për Srebrenicën shkakton furi
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:15 0:00

Një propozim-rezolutë e Kombeve të Bashkuara që do ta njihte masakrën e Srebrenicës si gjenocid, nxiti reagime të forta në Serbi dhe në Republikën Sërpska të Bosnje e Hercegovinës. Udhëheqësit e tyre, Aleksandar Vuçiq dhe Millorad Dodik, paralajmëruan trazira, nëse ajo miratohet. Çfarë fshihet pas kësaj furie dhe sa serioze janë kërcënimet e tyre?

XS
SM
MD
LG