Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dhoma e Përfaqësuesve e Shteteve të Bashkuara ka miratuar një rezolutë për shënimin e 10 vjetorit të masakrës së Srebrenicës, përmes të cilës bën thirrje që autorët e masakrës të nxirren para drejtësisë.
Rezoluta ka kaluar me 370 vota për dhe 1 kundër.
Javën e kaluar, Senati amerikan e miratoi njëzëshëm një masë të ngjajshme.
XS
SM
MD
LG